Hakkımızda

  • Alfa Gıda
  • Alfa Gıda
  • Alfa Gıda
  • Alfa Gıda
  • Alfa Gıda


Hakkımızda

1989 yılında kurulan ALFA GIDA MADDELERİ İMALAT PAZ. SAN. ve TİC. LTD. ŞİRKETİ, üretimden satış ve dağıtıma kadar, yürüttüğü faaliyetlerde benimsemiş olduğu kaliteli hizmet anlayışı ile beraber pazarda müşterileri için üretici ve tedarikçinin ötesinde bir dost ve samimi bir yol arkadaşı olmuştur.
Tüketici ile yürüttüğü bu sıcak ve samimi ilişkinin gücünü, faaliyet gösterdiği konulara en etkili şekilde yansıtmayı bir anlayış olarak benimsemiş olan ALFA, hamburger köftesi ile başladığı dondurulmuş yolculuğuna, diğer lezzetli köfte çeşitlerini de ekleyerek devam etmiştir. Müşteri odaklı çalışma anlayışı ile 25 yıldır yürümekte olduğu yolda zaman içinde diğer et ürünleri; sosis, sucuk, salam ve döneri de üretmiştir.

Alfa Gıda Tesislerinde gıda üretimi,  İslami koşullara uygun olarak veteriner hekim kontrolünde kesilmiş büyük baş, küçük baş ve kanatlı hayvan etlerinin fabrikamıza kontrol edilerek alınması ile başlar ve  köfte üretimimiz hijyen standartları doğrultusunda veteriner hekim denetiminde gerçekleşir. Üretim aşamalarında sağlıklı ve hijyenik  üretim ile gıda güvenliği yönetim sisteminin tüm aşamaları dikkatlice uygulanır. Köfte üretim için özenle seçilmiş etler kıyma makinesinde sinirlerinden ayrılarak, özel baharatlarla harmanlanması sonucu, formlama makinesinde istenilen kalıplarda köfte ve burger haline getirilir. IQF sistemi ile dondurularak metal dedektörden geçen köfteler paketlenir ve -18’C depolarda muhafaza edilir. Son kontrolleri yapılan ürünler, sevkiyat için frigorifik araçlarımızla soğuk zincir kırılmadan tüketicilere ulaştırılır.